پویش اهدا کاغذ

32 بازدید
پویش اهدا کاغذ
- تهیه و ساخت سبد و سطل‌های مخصوص جمع‌آوری کاغذ
- آموزش استفاده حداکثری از کاغذ برای جلوگیری از مصرف بی‌رویه و همچنین آموزش و فرهنگسازی بازیافت کاغذ به کادر آموزشی مدارس، دانش‌آموزان و خانواده‌ها
- جداسازی کاغذ و مقواهای باطله از دیگر زباله‌ها مدارس در سطل‌های تعبیه شده
- جمع‌آوری کتاب و دفترهای قابل استفاده از دانش‌آموزان برای مناطق محروم
نتیجه: پس از فروش کاغذها و مقواهای جمع‌آوری شده مدارس توسط گروه پاک این بنیاد در خرید دام برای اشتغال زایی افراد سیل‌زده سیستان و بلوچستان توسط گروه پاک سهیم شد.
پوستر
نوشته گروه پاک در این باره: در پاک علاوه بر اهداکنندگان کاغذ، عده‌ای حامی مادی و معنوی داریم. به دنبال سیل اخیر سیستان مطلع شدیم عده‌ای از مردم محروم منطقه دام‌های خود را که وسیله امرار معاش ایشان بوده از دست داده‌اند. لذا با گروهی از افراد معتمد تماس برقرار کردیم و مبلغ ۱۲ میلیون تومان وجه نقد اهدایی حامیان پاک را جهت خرید دام برای مردم محروم سیستان در اختیار ایشان قرار دادیم. در تصاویر رسید دام‌های توزیع شده و تصاویری از این فرایند دیده می‌شود. ضمنا پیام آقای دکتر مرادی که شخصا به منطقه سفر کرده بودند به این قرار است: با توجه به آنکه تعداد خانوارها در روستا ( ظاهرا ۶۹ خانوار) بسیار بیشتر از تعداد دام ها بود، برای توزیع الویت هائی در نظر گرفته شد. به ترتیب: ۱- زنان مسن تنها و بدون سرپرست. ۲- زنان و مردان مسن بدون سرپرست. ۳- افراد مسن تر بیمار. ۴ - زنان بی سرپرست با بچه( غالبا شوهرانشان در حین ماهیگیری در دریا غرق شده). ۵- زنان با تعداد زیاد بچه که شوهرانشان در زندگی خانوادگی حضور ندارند( عموما معتاد و زندانی). در عکس بالا فقط ۲۸ تحویل گیرنده اثر انگشت دارند. به توصیه روحانی محل( ملا و یا مولوی) و راننده بومی همراه دو دام نیز به دو بانوی زاغه نشین بچه دار( یکی ۵ بچه و دیگری یک بچه) و بدون سرپرست و مستقر در آلونکی از حلبی و پلاستیک و کارتن در شمال شهر چابهار و در نزدیکی ترمینال این شهر توزیع شد. بر این اساس و با توجه به اینکه این دام‌ها وسیله کسب و کار و اشتغال افراد می‌باشد، مقرر شد کاغذهای اهدایی تاکنون نیز به فروش رسیده و به این امر خداپسندانه که در راستای هدف اشتغالزایی پاک است تخصیص یابد. جا دارد از همراهی و حسن اعتماد تمام کسانی که با اهدای کاغذ یاریگر این راه بوده و خواهند بود صمیمانه تشکر کرده و برایشان از خداوند اجر مسئلت نماییم.
آیا این مطلب را می پسندید؟
http://greenschools1.ir/?p=2920
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد پویش اهدا کاغذ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.